czwartek, 9 września 2010

Wodoodporne spodnie- tuning./Waterproof trusers- tuning.

Hej,
dziś kilka słów odnośnie wodoodpornych spodni. Na rowerze raczej takowych nie używam, ale w górach czy podczas trekkingów jak najbardziej. Wszyscy wszak wiemy, że używanie samej kurtki jest bezcelowe. Wszystko z niej ścieka na spodnie- szczególnie uda, a dalej leci w dół i mamy mokre łydki, skarpetki i buty. Fujjj!
Wcześniej miałem ciężkie i wielkie spodnie na motor. Były sztywne i rozpinane na całej długości. Z racji wagi i rozmiaru przestałem je z czasem zabierać ze sobą. W lumpie natomiast znalazłem czarne, cienkie i lekkie spodnie wodoodporne. Produkt no name za 2zł był mój. Szwy są wszystkie klejone, materiał nieoddychający i mocno wodoodporny, zamki od dołu do kolan aby łatwiej zakładać je bez zdejmowania butów.
Do tej pory były używane raz. W górach przy zejściu z Czarnego Stawu do Schroniska Morskie Oko przez 30min. Nie przeze mnie, założyła je moja dziewczyna. Widziałem, że są dla niej niewygodne, za długie i za szerokie- strasznie latały na wietrze. Swoją rolę spełniły, nogi były suche.;) Jednak ergonomię postanowiłem poprawić- nawet kosztem wagi.
Oto co z tego wyszło:
- na dole, w kostkach zrobiłem regulator z rzepa, dzięki temu można spodnie dokładnie dopasować do butów,
-w kolanach dodałem ściągacze z gumki, dzięki temu spodnie lepiej przylegają i są wygodniejsze.
Waga wzrosła nieznacznie.
--------------------------------------------------------------------------------
Hi there,
today some words about waterproof trousers. When cycling I don't use them but on trek in mountains- yes. Everybody knows that using only jacket is useless. All water wrom it goes down and in a few minutes we have wet trousers, socks and boots. Horrible!
In the past I had heavy trousers to riding a motorbike. They had zippers on all lenght. I stopped using becouse of their weight and volume after package. Some days ago in second hand shop I found light, waterproof and black trousers. They were no name and were 2zł. I bought them. All sewings are laminate, material is waterproof but also not breathable, zippers are only from ankles to knees in order to putting them on easier when boots are on foot. Up to now theye were used only once. While going in the rain from Czarny Staw to Morskie oko, about 30min. They were used by my girfriend and I focused that these trousers arent very comfortable for her. Were too long and "buggy". My girlfriend's legs were dry but I decided to do sometnig with these trousers. Make them more comfortable and weight wasn't important.
Here is what I've done:
-I added velcro in ankles to fit them to mountain boots,
-I added a shock cord in knees to make trousers less "buggy" (it is especially important while cycling).
The weight is higher but I can accept it.

Spodnie na początku./Trousers before tuning.


I po poprawkach./ And after it.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz