sobota, 17 stycznia 2015

Saddlebag custom

Miło mi zaprezentować saddlebaga, ale nieco innego niż zwykle. Saddlebaga custom. Poniższe pomysły nie są moje, ale jednego z moich ulubionych Klientów.


Przede wszystkim mocowanie do siodełka. Zamiast paska przeszytego przez usztywnienie z płyty PET mamy tu niejako dwie regulowane pętle z taśmy na fastexy. To, co zauważyłem to na pewno wygodniej się je przekłada przez pręty siodełka. Prócz tego płyta nie jest osłabiona przez przeszycia. Nie ma też niebezpieczeństwa, że pasek z dwoma klamerkami żeńskimi się odpruje...ponieważ go nie ma.:) 
Nie jestem jednak pewny, czy sztywność pozostanie na takim poziomie, jak w standardzie. Poużywamy...sprawdzimy. Nie wprowadzam jednak tego mocowania do standardu.

Płyta (która zdarzało się, że Wam pękała) jest tu węższa. W fazie testów, jeszcze nie w standardzie.

Pająk z shockcordu na górze. Nie będzie tego w standardzie. Natomiast pająk z shockcordu na dole nie będzie mocowany w czterech miejscach, a w sześciu- to wchodzi do standardu.

Rezygnuję z podwójnej taśmy kompresyjnej tylnej. Mocowanie lampki jest genialne, ale zbyt upośledza on regulację. Skarżycie się na to. Rezygnujemy z tego.:) 

1 komentarz: